Anasayfa


     QUATTRO PROFİL KAPLAMA MAKİNASI

   
Ürün Kodu : 2.1.00-EWL QUATTRO
Üretici : ETA
Ürün Özellikleri
Profil kaplama prosesleri için dört ayar yöntemi kullanılarak meydana getirilen Profil Kaplama Makinesidir.
        Detaylar
 
 
Detaylar
Sektörde tek ayarlı profil kaplama makinaları mevcuttur. Bu makinalar ile profil kaplama işleri yapılmaktadır. Ancak yapılmak istenen her profil kaplama uygulaması için, önceki profil ayarı bozulup her yeni profil için yeni ayar yapılması gerekmektedir.
Makinemiz iki bölgeden oluşmaktadır. Birinci bölge: ham profili besleme bölgesidir. İkinci bölgesi: tutkal, folyo ve profilin buluştuğu bölgedir.
Folyo havalı şafta takılır. Burada folyo, lineer kızaklar ve kenar kontrol sayesinde profile odaklanır. Makine şaseleri aynı zamanda basınç tankı olarak kullanılabilir. Makine üstünde otomosyon kısmında gramaj kontrol yazılımı da vardır.
Malzemeler ikinci bölgede buluştuktan sonra kaplama işlerine girer. Küçük merdaneler ayarı, alttan geçen profile göre bir seferlerliğine yapılır. Makine üzerinde iki adet taret-çevirici rediktörü motor bulunmaktadır. Bu motorlar PLC ile programlanmaktadır ve güçleri düşüktür. Sadece merdaneyi döndürüp, kilitleme için görev yapar. Sistem kilitlendikten sonra motor üzerine her hangi bir yük gelmez ve rijit bir makine haline gelir. Makaraların bağlı olduğu iki adet delikli büyük merdane vardır. Bu merdane üzerine dikey kromlu miller makine akış yönüne göre sol diş ve sağ diş olarak monte edilir. Makinede oluşabilecek baskılar kolları sıkma yönünde çevirir. Dolayısı ile makinede oynama yaşanmaz.
AVANTAJLARI NELERDİR?
A) ETA Quattro Profil kaplama makinesi yeni bir üründür: Faydalı  model paten no: 2009/07268
B) Aynı anda üzerinde dört farklı ayar barındırır. Önceki ayar bozulmadan üç ayrı ayar daha yapılabilir. Hazır halde bekletilebilir.
C) Bir ayardaki profil kaplandıktan sonra diğer profil ayarına geçiş son derece kolaydır.
D) Aynı profil için iki üretim arasında tekrar ayar yapılmadığı ve aynı ayarda üretime devam edebildiği için kaplama standartında sapma olmaz ürün aynı kalitede çıkar.
E) Yeni ayar yapma zaman alan bir işlemdir. Bu makine sayesinde zamandan dört kat tasarruf edilir. Zaman ayar için değil üretim için kullanılır.
Broşürlerimizi Görmek İçin Tıklayın
 
 
DİL ÇEVİRMENİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.13176.1563
Euro6.94526.9731
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 33° 23°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret67058